Jezdci F1 si stěžují na upravený Silverstone

Jezdci F1 si stěžují na upravený Silverstone

Jezdci královny motorismu si po prvních pátečních trénincích stěžují na nerovnostní povrch, který se nachází v přechodu staré a nové části britského okruhu. Ten byl totiž upraven především pro MotoGP.

Nová část britského okruhu Silverstone byla poprvé použita právě během pátečních tréninků na okruhu ve Velké Británii a hned několik jezdců mělo velký problém při nájezdu na novou část okruhu, protože povrch je zde příliš kluzký a hrbolatý. Několikrát se v těchto místech dostal do problémů například domácí závodník Lewis Hamilton. Hrbolatému povrchu se na tomto okruhu nevyhneme, když tím místem projíždím, je to jako kdybych spadl ze židle,“ řekl po prvních pátečních trénincích Sebastian Vettel. Ještě že máme bezpečnostní pásy,“ dodal k nové části okruhu.

Když závodíte na nově položeném asfaltu, očekáváte, že se bude jednat o stabilní a rovný povrch, namísto toho ale jedete po kluzké a hrbolaté vozovce. Jak se potom pilot Formule 1 může soustředit na řízení, když musí dávat pozor, aby nenajel na nějaký hrbol? Myslím si, že každý z nás s tím během pátečních tréninků musel bojovat. Někteří závodníci více, jiní zase méně, ale rozhodně nám to neumožňuje se v plném rozsahu soustředit na přípravu vozu pro nedělní závod,“ prozradil dále německý závodník ve službách Red Bullu.

Pro Autosport promluvil i finský pilot Heikki Kovalainen, který aktuálně závodí za Lotus. Upřímně, kdybych si mohl vybrat mezi starou a novou verzí okruhu, volil bych první variantu. Ne snad že by ta aktuální byla špatná, ale starší verze okruhu nabízela hned několik atraktivních a vzrušujících míst, která díky novým úpravám okruhu takřka vymizela.“ Na otázku, zda-li je na nové verzi okruhu více možností k předjíždění finský závodník reagoval následovně. V určité pasáži okruhu je hned několik možností k předjíždění, ale nemyslím si, že by jich bylo o moc více než na staré verzi okruhu. Navíc starší verze byla pro Formuli 1 již zažitá, s novou se piloti musí teprve sžít a může to trvat i několik okruhů. Jen tři tréninky k tomu zdaleka nemusí stačit.“

K tématu se vyjádřil i Lewis Hamilton, tedy pilot, který měl s novou pasáží okruhu během pátečních tréninků snad největší problémy. Trať je až příliš hrbolatá, během sobotního dopoledne budeme muset přizpůsobit nastavení našeho vozu tak, abychom tuto pasáž projeli jen s minimálními obtížemi. Jinak se ale okruh poměrně zrychlil, některé pasáže mi naopak vyhovují,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít