Jedná se o změně víkendového formátu

Jedná se o změně víkendového formátu

Týmy Formule 1 jednají o způsobech, jak zatraktivnit jednotlivé závodní víkendy Velkých cen Formule 1. V úvahu připadá i dvoudenní závodní víkend.

Počasí závodníkům na okruhu Suzuka nepřálo a tak se třetího měřeného tréninku v sobotu zúčastnilo jen duo jezdců. S kvalifikací to již bylo podstatně horší, protože závodní dráha byla zkrápěna hustým deštěm, tak se kvalifikační jízda přesunula na nedělní dopoledne. To znamená, že sobotní den byl prakticky celý volný. Toho bychom se v nadcházejících letech klidně mohli dočkat jako zcela běžného principu. 

Již na japonské Suzuce proběhlo velmi dlouhé jednání Asociace týmů Formule 1 (FOTA), které mělo za cíl přinést nápady na oživení a zatraktivnění závodních víkendů Formule 1. Ačkoli je dvoudenní závodní víkend především pro blízkou budoucnost velmi nepravděpodobný, i to byl jeden z návrhů jednotlivých zástupců týmů. Princip dvoudenního závodního formátu jsme si mohli vyzkoušet minulý závodní víkend na Suzuce, navíc ve velmi špatných podmínkách, ale vše se bez problémů zvládlo,“ prohlásil Christian Horner, šéf stáje Red Bull.

Trnem v oku jednotlivým zástupcům stájí je to, že na závodní okruh musí dorazit již ve středu, ačkoli závodní víkend začíná až v pátek. O dalších změnách se nyní jedná. O zatraktivnění závodních víkendů promluvil také Monisha Kaltenborn, ředitel stáje Sauber. V jednom ročníku se odjede maximálně dvacet Velkých cen, všechny stáje se snaží spořit a neplatit zbytečné zaměstnance, těžko říct, zda-li by dvoudenní závodní víkend byl pro sport přínosem, nicméně zatraktivnění jednotlivých závodních víkendů je pro nás prioritou,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít