Je to oficiální, Räikkönen se vrací do Ferrari!

Je to oficiální, Räikkönen se vrací do Ferrari!

Finský závodník Kimi Räikkönen podepsal dvouletou smlouvu se svým bývalým zaměstnavatelem – italským Ferrari. Informace byla oficiálně potvrzena právě dnes.

Felipe Massa v úterý večer potvrdil, že na konci letošního ročníku stáj Ferrari opustí, nyní je jasné, kdo jej u italského týmu nahradí.

BBC Sport uvádí, že třiatřicetiletý Fin Kimi Räikkönen se s Ferrari dohodl na dvouleté smlouvě, stáj z Maranella to oficiálně potvrdila dnes.

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo byl na jezdecké složení Ferrari pro rok 2014 dotázán při sponzorské akci ve frankfurtském autosalonu, ale celou situaci pouze zlehčoval. „Nebudeme se dnes bavit o Formuli 1. Opravdu se snažím přivést jezdce zpět, zítra mám schůzku se Schumacherem,“ zažertoval.

Italská stáj tak bude mít vůbec nejzkušenější a nejstarší jezdecké složení v celém startovním poli.

Pro Fernanda Alonsa i celé Ferrari to bude zcela nová situace, od příchodu španělského pilota do Maranella byl jasným číslem jedna, od příštího ročníku bude Ferrari muset s největší pravděpodobností zvolit jinou strategii. 

Bude to pro Ferrari správná volba? Dočká se konečně vyvážené kvalitní dvojice, která bude až do závěrečného závodu bojovat o mistrovský titul, nebo budeme svědky situace obdobné té u McLarenu v roce 2007?

Sdílejte na:
Zavřít