Je druhé místo Verstappena náhoda?

Je druhé místo Verstappena náhoda?

Verstappen se při prvním tréninku poprvé v životě svezl na okruhu v Monaku a přesto skončil jednu desetinu na vítězícím Hamiltonem.

Stal se největším čtvrteční překvapením. Po tréninku se strhla diskuze o tom, zda se opravdu jedná o odpovídající formu týmu Toro Rosso (potažmo jeho), nebo jezdil Max s málem paliva. Já nevylučuji ani jedno, protože ač se zdá, že se tyto dva fakty vylučují, je podle mě možné, že Verstappen, který předvádí opravdu skvělé výkony v úvodu sezóny, jel opravdu s mírně lehčím vozem, ale zároveň právě to podtrhlo jeho čas, kterým se zařadil jen jednu desetinu za vítězným Hamiltonem.

Monako je tím pověstné. Dá šanci i těm, kteří nemají skvělou techniku. Musíte mít ale opravdu velkou dávku talentu! Vzpomeňme si na začínajícího Adriana Sutila v roce 2007. Sobotní dopolední trénink ovlivnil déšť. Sutil na Spykeru jej vyhrál před Räikkönenem a Hamiltonem. Čtvrtým místem se blískl Scott Speed, což se dá považovat za jeho největší úspěch v F1. Sutil tehdy šokoval fanoušky i experty!

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Sdílejte na:
Zavřít