Jaká je budoucnost Kimiho Räikkönena?

Jaká je budoucnost Kimiho Räikkönena?

Kimi Räikkönen nevyvrátil ani nepotvrdil zvěsti o jeho přestupu k Red Bullu, ale řekl, že může klidně odejít do závodnického důchodu.

Jened z nejlepších závodníků současnosti, Fin Kimi Räikkönen, stojí před těžkým rozhodnutím. Zůstat s Lotusem a pomoci mu k titulu nebo odejít k Red Bullu po bok Sebastiana Vettela?

Kimiho očividně těší velký zájem o jeho služby, a proto v poslední době řekl, že možná odejde do důchodu. Samozřejmě se však jednalo o jeden z Kimiho typyckých vtipů, který upoutal velkou pozornost médií. 

Räikkönen zahájil svou kariéru ve Formuli 1 u Sauberu v roce 2001. V dalších letech vystřídal top týmy McLaren a Ferrari. Po roce 2009 se odebral do rallye, kde však po velkém neúspěchu skončil v roce 2011, aby se mohl v roce 2012 vrátit do Formule 1. První jednání proběhla s Williamsem, ale nakonec skončil u Lotusu, kterému pomohl k prvnímu vítězství po návratu do královské disciplíny. Letos má na svém kontě za první tři závody jedno první a jedno druhé místo a se ztrátou tří bodů je druhý v hodnocení jezdců. 

Na Kimiho možnou budoucnost bude mít ale možná zásadní vliv Mark Webber, neboť právě ten po letošní sezóně pravděpodobně zamíří do důchodu, a jeho stáj, mistrovský Red Bull, již nyní hledá adekvátní náhradu. O tom, že má o Kimiho Red Bull zájem se v nedávné době zmínil i sám majitel Red Bullu, Dietrich Mateschitz. Pokud Kimi k Red Bullu skutečně zamíří, půjde pravděpodobně o přestup roku.

Další jezdci v hledáčku Red Bullu jsou Nico Hülkenberg a dvojice jezdců z Toro Rosso Ricciardo a Vergne.

Sdílejte na:
Zavřít