Jak se Hülkenbergovi líbila sezóna?

Jak se Hülkenbergovi líbila sezóna?

Nico Hulkenberg se do Formule 1 vrátil po roce pauzy a jak bylo vidět, tak ta mu rozhodně na formě neublížila. Mladý pilot ze stáje Force India byl totiž zaručeně jednou z hvězd této sezóny.

Do další sezóny se však německý závodník chystá na změnu týmu a usedne tak za volant Sauberu.

Jestli je nějaký okruh Formule 1, který zaručeně sedí Nicovi Hulkenbergovi, tak je to zaručeně Interlagos. V obou sezónách, které Hulkenberg odjezdil, se mu právě tam velice dařilo. „Haha, je to pravda, opravdu to vypadá, že je mezi tamějším okruhem a mnou dobrý vztah. Každý z okruhů má jiný charakter, přesně tak jako je to u lidí. S někým si okamžitě padnete do oka a s jinými bojujete celý život. Já a Interlagos, jsme si právě padli do oka hned na poprvé. Mám to tam opravdu rád, je to v Sao Paulu a tak je to podle mě velice dobré místo,“ prohlásil pilot.

Z počátku sezóny německému pilotovi sice trvalo, než se dostal do formy, ale po několika závodech bylo jasné, že Hulkenberg do Formule 1 zajisté patři a jak prohlásil formu, kterou ukázal v druhé polovině tohoto roku, by si rád udržel i v následující sezóně.

Na Hulkenberga čeká od roku 2013 nový tým. Pilot změnil stáj a bude od nové sezóny jezdit za Sauber. „Cítím se naprosto připravený na to, co mě tam čeká,“ prozradil mladý pilot a dodal, že si nemyslí, že by jeho role v novém týmu byla výrazně rozdílná oproti tomu, jakou měl u Force India. Na fanoušky čeká sázení, zdali se Hulkenbergovi opravdu podaří vše, co si do nové sezóny plánuje a jestli bude i v novém roce úspěšný, tak jako jsme ho mohli vidět v posledních závodech.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít