Interlagos se také dočká rekonstrukce

Interlagos se také dočká rekonstrukce

Pro letošní Velkou cenu Velké Británie byl vybudován nový komplex boxů na okruhu Silverstone, pro rok 2012 by se podobných úprav mohl dočkat i legendární brazilský Interlagos.

Promotér Formule 1 Bernie Ecclestone se nedávno sešel se starostou města Sao Paulo Gilbertem Kassabou, aby společně projednali prodloužení smlouvy o hostování Velké ceny Brazílie právě na okruhu Interlagos.

Pokud bude Grand Prix pokračovat i nadále na této trati (což je kvůli atmosféře a atraktivitě závodů zde pravděpodobné), bude se muset zázemí okruhu podrobit celkové rekonstrukci. V úvahu ale připadá i nově postavený komplex boxů, včetně nového umístění startovní rovinky, podobně jako na okruhu Silverstone.

Octavia Guazzelliho, ředitel brazilského okruhu tvrdí, že varianta postavení nového komplexu boxů je o téměř deset milionů liber levnější, než-li varianta rekonstrukce. Jednotlivé návrhy se ale teprve budou projednávat, nicméně prvních úprav by se okruh měl dočkat již pro sezonu nadcházející.

Projekt má být oficiálně představen a potvrzen v průběhu letošní Velké ceny Brazílie, jež je naplánována na 27. listopad 2011.

Sdílejte na:
Zavřít