I ve druhém tréninku Monze dominuje Hamilton

I ve druhém tréninku Monze dominuje Hamilton

Stejně jako v prvním tréninku, Mercedes byl i v tom druhém neohrožený v čele s Hamiltonem.

Jak už napověděl první trénink, Mercedesy jsou na vysokorychlostní Monze nedostižitelné a duo Hamilton-Rosberg opět obsadili první dvě pozice.

Už ze začátku tréninku na středně-tvrdých pneumatikách byl Hamilton nejrychlejší. Rosberg stejně jako dopoledne zaostával a nedařilo se mu kolegu dohnat. Vettel byl sice o něco blíže, ale stále na Hamiltona ztratil přes sekundu.

Po přezutí na měkkou směs v druhé půlce tréninku na to oba Mercedesy opět šláply a zajely bezkonkurenční časy – Hamilton 1:24.279. Rosbergovi se povedlo jeho čas napodobit a zaostal o pouhých 21 setin. Ale i Vettel se zlepšil a na konci tréninku na Hamiltona ztratil už „pouze“ něco přes sedm desetin.

Sergio Perez a Nico Hülkenberg potvrdili, že jejich rychlost z prvního tréninku nebyla náhodná. I odpoledne obsadili čtvrté a páté místo, akorát tentokrát byl Perez před Hülkenbergem.

Räikkönen obsadil opět šesté místo za Force Indiemi. Za ním se umístily oba Lotusy a první desítku doplnily Williamsy. První desítku s výjimkou Ferrari obsadily vozy poháněné motory Mercedes.

Trénink „oživilo“ několik problémů. Danielu Ricciardovi se po výjezdu z boxů zasekla převodovka na prvním stupni a celý okruh si tak objel hezky pomalu. Kvyat nastoupil do tréninku se zpožděním, kvůli práci na voze. Jenson Button musel předčasně skončit, protože tým objevil anomálii v datech. Ukázalo se, že jde o únik vody a tak odpoledne odjel pouze tři kola.

Sdílejte na:
Zavřít