Hungaroring se dočká několika změn

Hungaroring se dočká několika změn

Maďarský okruh se podle nových informací dočká ještě před závody v příštím roce určitých změn. Několik dnů po odjetí Grand Prix Maďarska roku 2011 to potvrdilo vedení okruhu.

Okruh má podepsanou smlouvu o pořádání Velké ceny vozů Formule 1 až do roku 2016, i díky tomu vedení okruhu potvrdilo, že bude ochotno vynaložit finanční prostředky pro zlepšení zázemí, bezpečnosti, modernizaci okruhu a další drobné změny, kterých by se Hungaroring měl dočkat ještě před Velkou cenou, která se zde pojede v roce příštím. 

Prezident okruhu Zsolt Gyulay řekl, že na stole leží několik plánů modernizace maďarského okruhu, nicméně stále není dostatečné množství finančních prostředků. „Rozhodně chceme udělat určité změny, ale stále nemáme dostatečné množství financí, pokud ke změnám dojde, rozhodně budeme potřebovat pomoc od státu,“ řekl.

„V příštích měsících jsou na plánu jen menší změny, ale to nebude vše. Během dvou let chceme Hungaroring zmodernizovat a udělat z něj moderní trať, motorsport je nedílnou součástí naší země a tyto kroky nám mohou jednoznačně pomoci,“ řekl dále.

V posledních letech se tu hromadilo několik stížností ze strany jezdců, kterým dělá problém především přilnavost okruhu, pokud je trať mokrá. „Vozovka byla velmi kluzká, když se na Hungaroring sneslo několik kapek deště,“ řekl po závodě brazilský pilot Felipe Massa. „Největší problém bylo udržet vůz na barevných pruzích kolem tratě, tam se chvílemi zdálo, že jedete na ledě,“ řekl Massa o místech, kde není aplikován protiskluzový nátěr.

Sdílejte na:
Zavřít