Hülkenberg zůstává v hledáčku Ferrari

Hülkenberg zůstává v hledáčku Ferrari

Sen Nica Hülkenberga o závodní sedačce u slavné stáje Ferrari možná není definitivně ztracen. Šéf týmu Stefano Domenicali přiznal, že angažování německého talentu není v budoucnu nereálné.

Právě Němec Nico Hülkenberg byl jedním z kandidátů na závodní sedačku Ferrari, kde by nahradil odcházejícího Felipeho Massu. Vedení stáje z Maranella ale neriskovalo, pro ročník 2014 sáhlo po zkušenostech a kontrakt podepsalo s navrátilcem Kimim Räikkönenem.

Nico Hülkenberg prý nebyl od podpisu smlouvy s italským týmem daleko, několik týdnů jeho manažer intenzivně vyjednával a vylaďoval detaily jeho nového kontraktu, aby mu bylo následně SMS zprávou oznámeno, že do Ferrari angažován nebude, podle šéfa stáje Stefana Domenicaliho není toto ne definitivní.

„Byl to jeden z vážných kandidátů a bylo to opravdu těžké rozhodování,“ přiznal o Hülkenbergovi Domenicali deníku Bild. „Ale Kimi má velké množství zkušeností, což by v příští sezóně mohlo rozhodovat, věřím ale, že Nico je velký talent a tato příležitost jezdit za Ferrari nebude jeho poslední,“ sdělil dále.

Hned několik osobností z kolotoče Formule 1 varuje, že kombinace Kimiho Räikkönena a Fernanda Alonsa v jednom týmu je minimálně zneklidňující. „Volba Kimiho rozhodně není argument proti Fernandovi, zájmem nás všech jsou vítězství a úspěchy týmu Ferrari,“ dodal.

Otázkou také zůstává, zda-li by měl Hülkenberg po zkušenostech z posledních týdnů vůbec chuť s Ferrari dále spolupracovat.

Sdílejte na:
Zavřít