Hülkenberg míří do Sauberu

Hülkenberg míří do Sauberu

Sauber ve středu potvrdil, že Nico Hülkenberg bude počínaje sezónou 2013 reprezentovat barvy právě švýcarské stáje, vedle koho bude závodit ale není zatím ani zdaleka jasné.

Pětadvacetiletý německý pilot se v letošním ročníku těší poměrně dobré formě, v sedmnácti závodech zaznamenal 49 bodů a nachází se na dvanáctém místě v šampionátu jezdců. Před prodloužením smlouvy Felipeho Massy u Ferrari se spekulovalo, že právě Hülkenberg by brazilského závodníka mohl u rudých vozů z Maranella nahradit. Po odchodu Sergia Péreze do McLarenu tak musela švýcarská stáj shánět konkurenceschopnou náhradu, důvěru dala právě Nicovi.

„Velmi se těším na spolupráci se Sauberem,“ řekl německý závodník po podpisu nového kontraktu. „V letošním roce byl tento tým velmi konkurenceschopný, navíc tu mladí jezdci hned několikrát podávali velmi konkurenceschopné výkony. Sauber v současné době prochází velmi dobrým obdobím a já doufám, že jej rozšíříme i v příštích letech.“

„V závěru letošní sezóny se chci ale plně soustředit na svou práci u Force Indie, jsem tomuto týmu velmi vděčný za příležitosti ve Formuli 1 a věřím, že i po mém odchodu zůstanou naše vztahy dobré,“ řekl dále Hülkenberg.

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenborn přiznala, že Nica sledují již velmi dlouhou dobu. „Sledujeme jej již od závodění v GP2, to celé pokračovalo ve Formuli 1. Vrcholem jeho kariéry byl jednoznačně zisk pole position v Brazílii roku 2010, kde dokázal, že i ve velmi obtížných podmínkách s průměrným autem dokáže bojovat mezi nejlepšími, věříme, že Nico je opravdu správná volba,“ dodala.

Sauber také potvrdil, že jméno druhého jezdce bude oficiálně oznámeno až později.

Sdílejte na:
Zavřít