HRT se bude dařit, prorokuje Liuzzi

HRT se bude dařit, prorokuje Liuzzi

Ital Tonio Liuzzi věří, že tým HRT čekají lepší kvalifikace, než byla ta první v australském Melbourne. Zkušený pilot je přesvědčený, že stáj se kvalifikuje již do nadcházejícího závodu.

Tým postavil monopost F111 takřka na poslední chvíli a přišel tak o většinu tréninkových jízd. Tonio Liuzzi nicméně věří, že již v malajském Sepangu bude tým schopný kvalifikovat se do závodu, což se mu v Austrálii nepodařilo, protože ani jeden z pilotů nesplnil pravidlo 107%. „Budeme mít připraveno spoustu nových dílů, rozhodně ale budeme v mnohem lepší kondici,“ řekl Liuzzi pro média.

„Je to paradox. Kdyby se mě někdo před začátkem sezóny zeptal, ve kterém okruhu vidím největší hrozbu pro nesplnění podmínky 107%, asi bych řekl malajský Sepang. I tak ale věřím, že nás čeká povedený víkend, ve kterém budeme konkurovat Virginu.“

„Důležité pro nás bude zúčastnit se pátečních tréninků, ve kterých nasbíráme důležitá data. Ty pak využijeme v kvalifikaci. Je pro nás důležité především sbírat data, protože bojujeme s týmy, které mají na kontě již tisíce odjetých kilometrů, zatímco my jich máme pouze čtyřicet,“ řekl Liuzzi dále. „Pokud ale i nadále budeme pracovat takto poctivě, jistě se dočkáme zasloužené odměny,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít