HRT: Problémy s chlazením brzd

HRT: Problémy s chlazením brzd

Závod v Kanadě jistě nebude u tohoto španělského týmu patřit k těm nejpovedenějším, ani jeden z vozů totiž pro problémy s chlazením brzd nedokončil.

Již po dvaadvaceti kolech byl prvním odstupujícím závodníkem z Velké ceny Kanady právě Narain Karthikeyan, hned o dvě kola později jej následoval i stájový kolega Pedro de la Rosa. Podle všeho měli oba závodníci již od samotného začátku závodu problém s chlazením brzd. „Jsme obrovsky zklamaní, protože je to letos vůbec poprvé, co ani jeden náš vůz nedojel do cíle. Věděli jsme, že to bude náročný závod, protože jsme měli problém s chlazením brzd a právě brzdy jsou na tomto okruhu velmi vytížené. Musíme si teď sednout a podívat se, co se stalo špatně, nechceme, aby se to opakovalo i v příštím závodě před domácím publikem,“ řekl Luis Pérez-Sala, šéf stáje.

„Měli jsem zaděláno na velmi dobrý výsledek, nicméně již od úvodních kol mě tým informoval, že máme problém s chlazením brzd a tudíž jsem se měl pokusit auto co nejvíce šetřit,“ přiznal po závodě v kanadském Montrealu Španěl Pedro de la Rosa. „Pozitivní pro nás je, že jsme v průběhu závodního víkendu dokázali být konkurenceschopní s vozy Marussia a Caterham,“ dodal.

Velká frustrace panovala samozřejmě také u indického pilota Naraina Karthikeyana, který se nejprve na konci cílové rovinky dostal do hodin, o několik zatáček později vůz též kvůli problémům s brzdami musel odstavit. „Výsledek je pro nás pochopitelně zklamáním, již od prvního dne se nám dařilo držet krok se zbytkem startovního pole, ale závod se nám bohužel nevyvedl. Ačkoli jsem se snažil na vůz tolik netlačit, nedařilo se mi to a musel jsem brzy odstoupit. Musíme přijít na příčiny těchto problémů a postarat se o to, aby se to za čtrnáct dní ve Valencii již neopakovalo,“ řekl Ind.

Sdílejte na:
Zavřít