Hororová havárie v Bahrajnu! Grosjean utrpěl mírná zranění

Hororová havárie v Bahrajnu! Grosjean utrpěl mírná zranění

Velká cena Bahrajnu byla hned po několika sekundách pozastavena. Daniil Kvjat trefil Romaina Grosjeana, který si to namířil rovnou do bariéry. Náraz roztrhl vůz Haasu vejpůl a začal hořet. Grosjean utrpěl mírné popáleniny.

Romain Grosjean překřížil na výjezdu z třetí zatáčky trať Daniilu Kvjatovi, který ho odrazil do bariéry. Francouzův monopost se při nárazu roztrhl vejpůl – přední část, ve které Grosjean seděl, začala hořet.

Jezdec Haasu ale zůstal při vědomí a z monokoku, který se doslova „zavrtal“ pod bariéru, po deseti sekundách hororového pekla vyskočil. Ihned se o něj postarali lékaři, kteří mu pomohli se zorientovat.

Haas na svém twitteru oznámil, že Romain Grosjean utrpěl mírné popáleniny na rukou a kotnících. Byl převezen do nejbližší nemocnice na další vyšetření.

Ředitelství závodu zhruba v půl čtvrté oznámilo, že závod nebude minimálně dalších 45 minut restartován. Okamžitě byla zahájena oprava svodidel.

Video z havárie:

Situaci okomentoval i šéf Haasu Günther Steiner: „Romain je v pořádku, nechci dělat žádné lékařské závěry, měl ale lehké popáleniny rukou a kotníků. Je otřesený. Chtěl bych poděkovat záchranným složkám, které bezprostředně reagovaly. Maršálové i FIA, všichni odvedli dobrou práci. Bylo to děsivé.“

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít