Horner: Vettel nás nepřestává překvapovat

Horner: Vettel nás nepřestává překvapovat

Šéf mistrovské stáje Red Bull Christian Horner přiznal, že ani v nejdivočejších snech by si nepředstavil, že jeho svěřenec Sebastian Vettel získá čtyři mistrovské tituly v řadě.

Díky vítězství v indické Velké ceně se Sebastian Vettel posunul mezi velikány jako je Michael Schumacher nebo Juan Manuel Fangio, právě tito jezdci totiž dokázali získat čtyři mistrovské tituly v řadě.

„Již v brzké fázi jeho kariéry bylo jasné, že je to opravdu velký talent,“ nechal se slyšet Horner v jednom z rozhovorů. „Ani ve snu by nás ale nenapadlo, že z něj vyroste tak talentovaný a úspěšný závodník, který získá čtyři mistrovské tituly v řadě.“

Když byl Horner dotázán na klíč Vettelova úspěchu, řekl: „Je to hlavně jeho vnitřní síla, nejde o to, zda-li se jede kvalifikace nebo závod, zda-li potřebujeme z vozu získat absolutní maximum v jednom rychlém kole nebo strategicky co nejlépe zvládnout jeden stint, se všemi těmito úkoly si vždy dokáže co nejlépe poradit,“ řekl.

V posledních letech neměl Sebastian Vettel výrazný problém s pravidelným porážením svého stájového kolegy Marka Webbera, právě to prý podle Hornera ukazuje, jak je Sebastian Vettel dobrý.

„Mark je skvělý závodník a před příchodem Sebastiana vždy svého stájového kolegu porážel. Po příchodu Sebastiana byl ale najednou lepším jezdcem on, což ukazuje, jak moc kvalitní závodník to i přes svůj nízký věk je,“ nechal se slyšet Horner.

Sdílejte na:
Zavřít