Horner: V týmu bude panovat harmonie

Horner: V týmu bude panovat harmonie

Stáj Red Bull ujišťuje veřejnost, že mezi Sebastianem Vettelem a Markem Webberem bude až do konce letošního ročníku panovat harmonický vztah. Oba budou nejspíše bojovat o titul.

Snad všichni si velmi dobře pamatují na Velkou cenu Turecka roku 2010, kdy došlo ke kontaktu obou pilotů stáje Red Bull a o celém incidentu se velmi dlouho hovořilo. Od té doby se média na vztah Sebastiana Vettela a Marka Webbera soustředí mnohem více, než-li na vztahy ostatních stájových kolegů. Šéf rakouského týmu Christian Horner ale veřejnost uklidňuje a slibuje, že mezi oběma jezdci bude v blízké budoucnosti panovat harmonie.

Podle Hornera je totiž situace mezi oběma piloty jiná, než-li tomu bylo v onom roce, proto věří, že se podobná situace již nemůže opakovat. „Jsou to snad ty nejlepší starosti, které může šéf stáje mít, když oba jezdci bojují o mistrovský titul a já je musím krotit,“ říká s úsměvem Horner.

„Situace z roku 2010 se rozhodně již nemůže opakovat. Ti dva jsou spolu v denním kontaktu, prosedí stovky hodin s inženýry týmu, když studují získané materiály a data, oba se vzájemně respektují, v současné době je mezi oběma opravdu dobrý vztah.“

Horner je také nadšený tím, jak se Mark Webber po nepříliš povedené loňské sezóně vrátil ve skvělé formě a v současné době bojuje o mistrovský titul. Australský závodník podepsal s Red Bullem smlouvu do roku 2013 a podle vlastních slov nemá ani poté v úmyslu z Formule 1 odejít. „Rok 2011 byl pro Marka velmi obtížný, o to víc celý tým těší, v jaké formě se letos vrátil a co na trati dokazuje. Není divu, že prodloužení našeho partnerství bylo z obou stran dohodnuto velmi rychle,“ dodává šéf úřadujících šampiónů.

Sdílejte na:
Zavřít