Horner: McL bude bez Hamiltona slabší

Horner: McL bude bez Hamiltona slabší

Šéf mistrovské stáje Christian Horner se domnívá, že odchod Lewise Hamiltona z McLarenu britskou stáj oslabí, s mistrem světa z roku 2008 bude naopak Mercedes o něco silnější.

Odchod britského závodníka z McLarenu uvolnil u týmu jednu závodní sedačku, kterou obsadí dnes již bývalý pilot Sauberu Sergio Pérez. Ten se v průběhu letošního ročníku celkem třikrát umístil na stupních vítězů, s vyloženým bojem o vítězství ale zatím zkušenosti nemá.

Právě McLaren byl jednou z letošních top stájí, v Poháru konstruktérů nakonec skončil za mistrovským Red Bullem a druhým Ferrari. Christian Horner se ale domnívá, že odchod šampióna z roku 2008 britský tým značně oslabí. „Myslím si, že po odchodu Lewise bude McLaren slabším týmem, věřím, že oni to tuší též,“ řekl.

„Lewis je jedním z nejkvalitnějších závodníků ve startovním poli, společně s Jensonem byli velmi silná dvojice, jen těžko se dá nyní odhadovat, jak na tom McLaren bude příští rok se Sergiem, rozhodně před sebou ale budou mít hodně práce,“ poznamenal šéf mistrovského týmu. „Věřím, že příchod Lewise Hamiltona do Mercedesu týmu hodně pomůže a příští rok bude konkurenceschopnější,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít