Horner: Marko nemá na vedení týmu žádný vliv

Horner: Marko nemá na vedení týmu žádný vliv

Šéf týmu Red Bull Christian Horner trvá na tom, že Helmut Marko nemá žádný vliv na vedení týmu.

Markovo oficiální pozice je poradce, ale nebojí se veřejně vyjadřovat svůj názor o čemkoli, ať už je to o neschopnosti Marka Webbera bojovat o titul, jak dobrý je Sebastian Vettel, nebo o pneumatikách.

V posledních týdnech byl velmi diskutovaným člověkem po VC Malajsie, kde Vettel ignoroval příkaz týmu o nepředjetí Marka Webbera. Zvedla se vlna otázek, kdo je ve skutečnosti ve vedení týmu.

Horner tvrdí, že on je jediným šéfem týmu a zodpovídá se rovnou majiteli týmu Dietrichovi Mateschitzovi z věcí, co se týkají výkonnosti a podobně. Marko má prý povinnosti pouze v mimotraťových aktivitách.

„Mám plnou zodpovědnost za práci týmu na okruhu a v továrně,“ řekl Horner Autosportu. „Helmut má povinnosti a zodpovědnosti například v programu mladých pilotů, ale ve vedení týmu nemá žádné slovo. Je to poradce, protože má zkušenosti.“

Mateschitz sedí veprostřed mezi Hornerem (vlevo) a Markem (vpravo).

Rozpovídal se i o volnosti, kterou mu dopřává majitel týmu Mateschitz.

„Dietrich je předseda a většinový vlastník týmu, takže se samozřejmě zodpovídám jemu,“ řekl Horner. „Ale nechává mi autonomii a věří, že tým reprezentuji, jak nejlépe dovedu a dává mi volnost v řízení týmu, najímání lidí a zacházení s týmem jak uznám za vhodné. Samozřejmě ho pravidelně o všem informuji. S každým důležitým rozhodnutím, třeba s podepisováním pilotů, jdu hned za ním.“

I v těchto situacích se ale Mateschitz spoléhá na rozum Hornera a většinou ho podpoří.

Sdílejte na:
Zavřít