Horner chce letos další vítězství

Horner chce letos další vítězství

Šéf stáje Red Bull Christian Horner potvrdil, že ačkoli má jeho stáj již zajištěné prvenství v obou šampionátech, v závěru ročníku chce ještě získat několik dalších vítězství.

Christian Horner nechce závěr letošní sezony vypustit, jako důvod udává, že chce, aby Mark Webber obsadil na konci tohoto ročníku vozů Formule 1 alespoň druhou pozici v šampionátu, a aby tým Red Bull zakončil tuto sezonu zcela důstojně, jako tým obhajující mistrovské tituly. „Chceme skončit na prvních dvou místech v šampionátu, proto by bylo skvělé, kdyby Mark vyhrál jeden z nadcházejících tří závodů,“ říká Horner před nadcházejícím závodem v Indii.

Horner dále přiznává, že stáj Red Bull se bude snažit vytěžit ze svých letošních úspěchů co nejvíce i pro rok 2012, v tomto ročníku chce být totiž rakouský tým ještě úspěšnější, než-li tomu bylo letos. Zároveň si ale uvědomuje, že jej ještě čeká velmi tvrdá práce.

„Vytěžili jsme co nejvíce zkušeností z minulého roku, abychom letos postavili vítězný vůz. To samé chceme udělat i v roce nadcházejícím. Vypadalo to, že Ferrari, Mercedes nebo McLaren jen zesměšňujeme, ale všechny tyto týmy jsou neuvěřitelně kvalitní a konkurenceschopní, ti všichni nám mohou prvenství v obou šampionátech pro příští rok sebrat. Pokud se ale budeme soustředit na svou práci a opět budeme mít konkurenceschopný vůz, rozhodně budeme znovu favorité,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít