Horner: Alonso mohl být mrtvý

Horner: Alonso mohl být mrtvý

Podle šéfa stáje Red Bull Christiana Hornera je velkým štěstím, že se Fernando Alonso vyhnul incidentu se Sergiem Pérezem, z jehož vozu těsně před Španělem nebezpečně odletělo několik kusů prasklé pneumatiky.

Christian Horner sdělil své obavy novinářům po incidentech z Velké ceny Velké Británie, kde Lewisi Hamiltonovi, Felipe Massovi, Jean-Éricu Vergnovi a nakonec i Sergiu Pérezovi praskla v průběhu závodu levá zadní pneumatika. U posledního zmíněného to navíc bylo obzvlášť nebezpečné, právě v momentě, kdy došlo k poškození kola mexického závodníka, jej z druhé strany předjížděl Fernando Alonso. Jen těžko domyslet, jak fatální následky by mohl celý incident mít, kdyby Španěla zasáhla část pneumatiky.

„Musíme myslet především na bezpečnost závodníků, Fernando Alonso může být šťastný, že z Británie odjel nezraněn a v pořádku domů,“ myslí si po šílených momentech z Velké ceny na okruhu Silverstone Horner.

„Nedivím se některým závodníkům, že hlasitě volají po razantních změnách, vůbec nedokážu pochopit, proč závod nebyl po tolika incidentech zastaven, rozhodně nebylo bezpečné pokračovat.“

„Při předjíždění Sergia jsem měl opravdu velký strach, úlomky z jeho kola mě minuly jen o několik málo centimetrů, bylo to ohromné štěstí, které tentokrát stálo při mně,“ řekl dvojnásobný šampión z let 2005 a 2006.

Na celou situaci reagovala i Mezinárodní automobilová federace, která v průběhu testu mladých závodníků 17. – 19. července dovolí startovat i závodním pilotům. Pirelli navíc pro nadcházející závody značně přepracuje konstrukci pneumatik, pro závod v Německu budou použity specifikace, se kterými se závodilo v Kanadě, pro další závod v Maďarsku se již pojede s úplně novým obutím.

Sdílejte na:
Zavřít