Hockenheim Historic in Memory of Jim Clark 2011

Hockenheim Historic in Memory of Jim Clark 2011

Hockenheim Historic in Memory of Jim Clark se pevně etabloval jako zahájení a první velký podnik sezony na Hockenheimringu.

Již několik let je jednoduše nejlepším historickým automobilovým podnikem v Německu vůbec, což potvrdily několik desítek metrů dlouhé fronty před kasou v neděli ráno. Zhruba 25.000 fandů si i letos přišlo na své a i výlet z České Republiky se dá vřele doporučit. Za pouhých 25,- Eur vstupného lze okusit pohled ze všech tribun, navštívit depo jezdců, proslídit objemný trh s odbornými knihami, časopisy, modely, oděvy a náhradními díly – nebo dokonce za běžícího závodu vklouznout do uličky boxů.

 

 

 

 

 

Organizátorům se s úspěchem daří, shrnout hned několik výborných historických podniků v tomto víkendu. Již samotné mistrovství FIA-Historic-F1 by stálo za návštěvu (i když zde počet účastněných vozů nezadržitelně stagnuje), vedle něj byly v nabídce i šampionát historické F2, formule Junior a prototypů SuperSports.

 

 

 

 

 

Samozřejmě nesmí chybět tradiční pokládání věnců u památníku Jima Clarka, jehož smrtelná nehoda roku 1968 na okruh nedaleko Mannheimu svět poprvé upozornila. Pietního aktu se letos zúčastnili legendární němečtí jezdci Porsche a Fordu Herbert Linge, Eberhard Mahle a Dieter Glemser.

 

 

 

 

Jistě, jsou to především vozy, které experta a pamětníky zaujaly – někdy se ovšem vyplatil i pohled do kokpitu. V Hockenheimu se například objevil nezničitelný Ian Ashley. Brit, který neměl ve formuli 1 v druhořadých kokpitech Tokenu, Williamse, Brabhamu a Heskethu příliš štěstí, ještě stále rád dává plyn. Na Marchi 782 jezdil mezi nejlepšími pěti závody formule 2. Stálicí všech historických podniků střední Evropy je Jo Vonlanthen. Švýcar sice vyrazil jen do jediné Grand Prix (Zeltweg roku 1975), s restaurováním a pronájmem starých monopostů si ale zavedl dobrý obchod. V Hockenheimu se představil v čerstvě opraveném GRD F2.

 

 

 

 

 

Hmátnout si na historii, získat autogram, nebo se dát do hovoru s jednou ze zajímavých osobností není při Hockenheim Historic velkým problémem a každý, kdo má zájem o dějiny sportu by se měl takové příležitosti chopit a Baden Wurttemberg není od Čech až tak moc daleko.

Takže „Nashledanou při Hockenheim Historic roku 2012“!

Foto – Roman Klemm

Sdílejte na:
Zavřít