Hlavním cílem bude dokončit závod, říká nováček Gutiérrez

Hlavním cílem bude dokončit závod, říká nováček Gutiérrez

Mexický mladíček Esteban Gutiérrez hovořil o očekáváních před nadcházející sezónou, podle nového pilota Sauberu bude úspěch především vidět na konci Velké ceny Austrálie šachovnicovou vlajku.

Jednadvacetiletý pilot se příští víkend na okruhu v Melbourne dočká své závodní premiéry, s dáváním si přehnaně vysokých cílů je ale opatrný, hlavní pro něj bude první závod ve Formuli 1 především dokončit. „Bude to můj první závod ve Formuli 1, hlavním cílem tedy bude dokončit ho,“ řekl Mexičan britskému Autosportu. „Bylo by hloupé jet hned od začátku na 120% a zbytečně riskovat, když jsme teprve na začátku velmi dlouhé cesty. Chci si hlavně vytvořit dobrý základ pro celou sezónu a splatit týmu důvěru.“

„Uvědomuji si rizika, která mohou nastat na startu závodu, zejména na okruhu v Melbourne, velmi důležitá bude také zvolená strategie, čeká nás jistě velmi náročný závodní víkend se složitou kvalifikací a velmi dlouhým závodem, pokud ale budeme nadále pracovat podle plánů, jistě se v neděli po závodě budeme moci radovat z dobře odvedené práce,“ řekl dále Gutiérrez.

Mexičan testoval nový vůz C32 celkem šest dní a podle vlastních slov je na svůj debut v královně motorsportu zcela připraven. „Hodně jsme trénovali zastávky v boxech, simulaci závodu, práci s pneumatikami, mou fyzickou kondici. Samozřejmě, že je stále co zlepšovat, ale máme dobrý základ pro úspěšný závodní víkend. Mám pocit, že jsme společně s týmem tvrdě pracovali celou zimu a nyní se již těšíme na nové výzvy, které nám přinese nadcházející sezóna,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít