Hitech GP podal přihlášku na vstup do formule 1

Hitech GP podal přihlášku na vstup do formule 1

Stáj Hitech Grand Prix, známá především z juniorských kategorií, potvrdila, že podala přihlášku Mezinárodní automobilové federaci na vstup na startovní rošt do formule 1 v sezóně 2026.

Začátkem letošního roku FIA otevřela podávání žádostí pro potenciální nové týmy, které by se mohly připojit již od roku 2025. Uzávěrka pro zájemce byla 30. dubna a FIA by měla učinit konečné rozhodnutí o žadatelích do konce června.

Hitech GP má v juniorských kategoriích úspěšné zastoupení a v pondělí potvrdil, že si podal žádost o vstupu do formule 1, kde by založil svůj vlastní tým.

Potvrzení přichází v době prodeje 25procentního podílu ve skupině kazašskému podnikateli a motoristickému nadšenci Vladimiru Kimovi.

„Motoristický sport je pro mě dlouhodobým osobním zájmem a jsem rád, že vstupujeme do partnerství s organizací, která slavila úspěchy v tolika kategoriích a má takové ambice do budoucna,“ řekl Kim.

„Máme zavedené spojení se sportem; je to však naše první globální investice do motoristického sportu.“

„Jeho dynamická přitažlivost, rostoucí expozice, marketingové příležitosti mezi podniky a rostoucí fanouškovská základna je v souladu s mými osobními i obchodními ambicemi.“

Společnost Hitech GP založil Oliver Oakes a nyní má šest týmů, které soutěží v různých kategoriích od formule 2 po formuli 4.

Hitech je jeden z několika týmů, které mají zájem o vstupenku do královny motorsportu pro sezónu 2026, kdy přijdou v platnost nová pravidla.

Například Andretti Global také touží závodit v F1 a tlačí na prosazení více týmů.

Hitech říká, že přijetí do formule 1 by „doplnilo jejich žebříček v jednomístných vozech a ukázal by, že tým má všechny potřebné lidi, zkušenosti a zdroje v souboji s nejlepšími týmy na světě“.

Každý nový tým, který bude přijat prostřednictvím tohoto procesu, bude způsobilý přidat se na startovní rošt na začátku roku 2027.

Sdílejte na:
Zavřít