Hill: Vedení Formule 1 nemyslí na fanoušky

Hill: Vedení Formule 1 nemyslí na fanoušky

Podle bývalého závodníka Formule 1 by se vedení šampionátu mělo začít více soustředit na zájmy fanoušků, jinak bude reputace jednoho z nejslavnějších sportů světa stále klesat.

Damon Hill se domnívá, že vedení šampionátu se zbytečně soustředí na své zájmy a zanedbává tak přání těch, díky kterým je Formule 1 tak populární – samotní fanoušci tohoto sportu. Mistr světa z roku 1996 velmi dobře ví, o čem mluví, právě on totiž stojí za tím, že se kolotoč Formule 1 ve Velké Británie nestěhoval pryč ze slavného Silverstone, namísto toho bylo vybudováno nové zázemí a královna motorismu zde bude pokračovat.

„Jsem znepokojen tím, jak se vedení Formule 1 staví k fanouškům tohoto sportu,“ řekl Hill pro britský Autosport. „Lidé platí hodně peněz za jednotlivé závody, někdy až příliš mnoho. Rozhodně si zaslouží lepší podmínky. Formule 1 by měla být sport především evropský, ale současné vedení jej představuje na místech, kde o něj v životě nebude zájem.“

„Formule 1 se za několik posledních desetiletí v žebříčku oblíbenosti neuvěřitelně posunula kupředu, nicméně její popularita již přestává růst, dokonce bych si dovolil tvrdit, že o něco poklesla. Lidé nebudou platit ohromné sumy za závody mimo Evropy, raději si závod pustí v televizi. O to víc jsou rozzlobení lidé v Anglii, kde se přímý přenos závodů Formule 1 přesunul na placený kanál,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít