Heidfeld oficiálně potvrzen jako náhrada Kubici

Heidfeld oficiálně potvrzen jako náhrada Kubici

Stáj Renault oficiálně oznámila, že náhradníkem zraněného Roberta Kubici bude v nadcházejícím ročníku Formule 1 Němec Nick Heidfeld. Oficiálně tak začne již v Barceloně.

„Čekal jsem na to, zda-li ve Formuli 1 ještě dostanu příležitost,“ přiznal Nick Heidfeld. „Roberta je mi samozřejmě velmi líto, ale jsem za tuto příležitost upřímně rád a hodlám jí využít. Vše se seběhlo neuvěřitelně rychle, ale spolupráce s týmem probíhá naprosto bezproblémově, takže se v klidu můžeme připravovat na nový ročník Formule 1.“

„Testování v Jerezu jsem si nesmírně užil, byla to pro mne zcela nová zkušenost. Dokázal jsem držet s týmem zpětnou vazbu a dobře tak spolupracovat. Jsem neuvěřitelně motivovaný a již se nemůžu dočkat, až začne nová sezóna,“ řekl dále bývalý pilot stáje BMW.

Heidfeld bude závodit po boku ruského pilota Vitaly Petrova, pravděpodobně až výsledky v průběhu sezóny ukážou, koho Kubica po svém návratu vystřídá. „Nick dostal šanci ukázat co s vozem předvede ve španělském Jerezu. Vedl si velmi dobře a zapůsobil na nás. Nebyl důvod mu nedat příležitost,“ dodal Eric Boullier, šéf týmu.

Sdílejte na:
Zavřít