Heidfeld o požáru: Bylo to děsivé!

Heidfeld o požáru: Bylo to děsivé!

Německý závodník po ohnivém incidentu z Velké ceny Maďarska přiznal, že to byla mnohem děsivější zkušenost, než-li požár jeho vozu ve Španělsku začátkem tohoto roku.

Nick Heidfeld odstavil svůj monopost krátce po své druhé zastávce v boxech, která byla z důvodu problému s jedním z kol na monopostu o něco delší než obvykle. S největší pravděpodobností došlo k přehřání výfuků, což vyvolalo začátek požáru. Němec doufal, že až se dostane do závodního tempa, plameny se uhasí, ale paradoxně to situaci ještě zhoršilo. Svůj monopost Renault tedy rychle odstavil a pospíchal za bariéru do bezpečí. Když jeden z hasičů obíhal kolem vozu, došlo k explozi dusíkové láhve, k vážným zraněním naštěstí nedošlo.

Ačkoli německý pilot vyvázl bez zranění, po incidentu se svěřil, že to bylo mnohem horší, než jeho předchozí zkušenost s ohněm během volného tréninku na Velkou cenu Španělska letošního roku. „Bylo to opravdu děsívé, nikomu z jezdců bych takovou zkušenost nepřál.“

„Cítil jsem velký nával tepla, bylo to strašně rychlé,“ řekl pilot stáje Renault, jež v letošní sezóně zastupuje zraněného Roberta Kubicu. „V Barceloně jsem se podíval doleva a viděl malý plamínek, okamžitě jsem zastavil a vyskočil z vozu, když jsem se podíval nyní, už jsem na zádech cítil neuvěřitelné teplo. Příčinou požáru by pravděpodobně mohla být zastávka v boxech, ale nic konkrétního se týmu zatím zjistit nepodařilo. Na zkoumání problému i nadále pracujeme, doufám ale, že se to již nebude opakovat,“ řekl závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít