Heidfeld a Renault se rozchází smírně

Heidfeld a Renault se rozchází smírně

Dnes bylo oficiálně oznámilo, že německý závodník Nick Heidfeld se rozešel s týmem Renault bez jakýchkoli soudních jednání. Pravděpodobně došlo k finanční dohodě.

Závodník Nick Heidfeld musel připustit své místo Bruno Sennovi po Velké ceně Maďarska, podle vedení týmu totiž Němec nesplňoval předsezónní očekávání. Mladičký Senna se v kvalifikaci na svou premiérovou Grand Prix v letošní sezoně ukázal, získal totiž sedmé místo na startovním roštu, hned v první zatáčce prvního kola nedělního závodu se ale dopustil zbytečné nováčkovské chyby, která jej připravila o možnost bojovat v bodované desítce.

„Samozřejmě jsem zklamaný, že jsem tým Renault musel opustit v polovině sezony, zdálo se totiž, že ty nejlepší závody tohoto ročníku jsou teprve před námi, ale musím brát věci takové, jaké jsou,“ oznámil německý pilot krátce po dohodě s týmem.

„Společně s týmem jsme ovšem udělali dobré rozhodnutí, přeji celému týmu z Enstone, aby v letošní sezoně získal co nejvíce úspěchů a aby se mu ve zbytku ročníku dařilo. O své budoucnosti zatím nijak výrazně nepřemýšlím, jedno je ale jisté, k vrcholovému závodění se chci vrátit co nejdříve,“ řekl dále pilot, který má na svém kontě nejvíce druhých míst, aniž by získal vítězství v Grand Prix.

K celé situaci se vyjádřil i Eric Boullier, šéf stáje, která se aktuálně nachází na pátém místě v Poháru konstruktérů. „Naše situace s Nickem se v posledních dnech bohužel stala terčem mediálních titulků, o to víc bylo těžké celý problém vyřešit. Nakonec jsme se ale se závodníkem dohodli, že vše vyřešíme mimosoudní cestou. Jsme Nickovi vděčni za všechnu práci, kterou pro náš tým v tomto ročníku odvedl a rozhodně na něj budeme vzpomínat v dobrém,“ prohlásil.

Sdílejte na:
Zavřít