Hankook neplánuje dodávat pneumatiky pro F1 v roce 2014

Hankook neplánuje dodávat pneumatiky pro F1 v roce 2014

Společnost Hankook neplánuje nahradit Pirelli coby dodavatele pneumatik pro šampionát Formule 1. Italskému dodavateli vyprší smlouva na konci této sezóny a prodloužení kontraktu je zatím ve hvězdách.

Ještě nedávno bylo vedení společnosti Pirelli přesvědčeno o touze prodloužit kontrakt a dodávat pneumatiky pro všechny týmy Formule 1 i v dalších letech. Události z posledních týdnů ale mohou tento názor rapidně změnit. Na italskou společnost se snáší velká kritika kvůli vysoké degradaci pneumatik i nejasnostem kolem „tajného“ testování Mercedesu.

Pokud by se skutečně stalo, že Pirelli po vypršení svého tříletého kontraktu Formuli 1 opustí, je téměř jisté, že společnost Hankook je v dodávání obutí pro všechny stáje šampionátu nevystřídá.

„Vstoupit do Formule 1 již od roku 2014 je zcela nemožné, rozhodně to ale není jen kvůli nedostatku času na vývoj pneumatik,“ řekl technický inženýr Michael Eckert.

„Společnost Hankook by se v příštích letech jistě ráda stala dodavatelem pneumatik pro šampionát Formule 1, ale v současnosti není kvůli omezenému testování příliš mnoho příležitostí pro podobné experimenty,“ řekl dále.

„Museli bychom sehnat dostatečný počet vozů a jezdců, kteří budou ochotní nové pneumatiky testovat a poskytnou nám kvalitní zpětnou vazbu. To vše je ale práce na minimálně několik dalších měsíců.“

Eckert se také zmínil, že Hankook se do Formule 1 nehrne i kvůli nejasným pravidlům ohledně pneumatik pro příští ročníky. „Předpisy se teď hodně mění, hovoří se o motorech, podvozku, aerodynamice… Ale nikdo stále neví žádné podrobnosti o pneumatikách, o těch se zkrátka vůbec nehovoří, takže téměř nic nevíme,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít