Hamilton: Verstappen ještě neměl silného týmového kolegu

Hamilton: Verstappen ještě neměl silného týmového kolegu

Lewis Hamilton se domnívá, že Max Verstappen nikdy nečelil týmovému kolegovi, který by byl tak silný jako Valtteri Bottas, Nico Rosberg nebo kdokoliv z jeho bývalých týmových kolegů. Sedminásobný mistr světa kritizuje řeči kolem Maxe Verstappena a Sergia Péreze.

Red Bull v letošní sezóně dostal několik dotazů ohledně rozdílu mezi Maxem Verstappenem a Sergiem Pérezem. Po solidním začátku se Sergio Pérez momentálně nedokáže vyrovnat výkonům mladého Nizozemce. Série nepostoupení do Q3 a mnoho promarněných příležitostí, které Mexičana mohly dostat na stupně vítězů jen zintenzivnili dotazy ohledně dynamiky mezi týmovými kolegy.

V Mercedesu se také objevila spousta srovnání mezi Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem. Finský pilot byl během svého působení u Stříbrných šípů často označován za týmovou dvojku. Lewis Hamilton, který podepsal své prodloužení smlouvy u Mercedesu do roku 2025, srovnával své týmové kolegy s těmi, které Nizozemec měl a je přesvědčen, že úroveň jeho týmových kolegů je významným rozdílem mezi ním a Maxem Verstappenem.

„Když jsem se kvalifikoval o půl sekundy, šest desetin před Valtterim (Bottasem – pozn. red.), neříkali to samé, co říkají dnes, když se Max (Verstappen – pozn. red.) kvalifikuje o šest desetin před Sergiem (Pérezem – pozn. red.). Víc se to nafukuje,“ řekl pro Sky Sports. „A dle mého osobního názoru byl Valtteri a vlastně všichni moji týmoví kolegové byli silnější než ti, které měl Max. Jenson Button, Fernando Alonso, George Russell, Valtteri Bottas, Nico Rosberg, měl jsem jich tolik. Všichni tito kluci byli velmi konzistentní a Max proti nikomu takovému nezávodil.“

Britský pilot se utkal již s řadou mistrů světa, kteří řídili stejný vůz jako on a od svého debutu ve formuli 1 v roce 2007 získal mnoho zkušeností. Otázkou je, zda byl Valtteri Bottas větším soupeřem než Daniel Ricciardo, když působil jako týmový kolega Maxe Verstappena v letech 2016 až 2018.

Sdílejte na:
Zavřít