Hamilton: Toto se již nesmí opakovat

Hamilton: Toto se již nesmí opakovat

Britský závodník stáje McLaren po kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie sdělil novinářům, že jeho výsledek ze sobotní kvalifikační jízdy se již nesmí opakovat. Pilot se chce nyní soustředit na závod.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Lewis Hamilton obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie až jedenáctou příčku a oželet jej jeho fanoušci museli i v závěrečné kvalifikační jízdě, kam se probojuje deset nejrychlejších pilotů druhé části. Média si myslí, že za Hamiltonovým špatným výkonem v dnešní jízdě stojí jeho páteční aféra, kdy mu byl po porušení dopravních pravidel zabaven jeho luxusní vůz Mercedes. Sám Brit toto tvrzení popřel.

Pátek v Austrálii pro mě nebyl zrovna nejšťastnějším začátkem závodního víkendu,“ přiznal Hamilton, který v kvalifikaci ztratil na svého stájového kolegu Jensona Buttona sedm pozic. Ale na můj výsledek v kvalifikaci to nemělo žádný vliv. Za to co se v pátek stalo jsem se již omluvil a nehodlám se k tomu vracet. Těžko říci, co jsme v kvalifikaci udělali špatně. Budeme se na to snažit přijít přes noc. Dnes večer si dám dobrou večeři, dopřeji si co nejvíce odpočinku a věřím, že již v zítřejším závodě se vrátím v optimální formě.“

Z auta jsem neměl příliš špatný dojem, v první části kvalifikace se mi jelo velmi dobře, ovšem druhá část se už tolik nepovedla. Nic to ale nemění na tom, že celý můj tým si zaslouží velké poděkování za jejich podporu v těchto těžkých chvílích,“ vyjádřil nadšení nad zaměstnanci týmu McLaren.

Sdílejte na:
Zavřít