Hamilton si nedokáže vysvětlit pomalý start

Hamilton si nedokáže vysvětlit pomalý start

Lewis Hamilton přiznal, že byl zmaten pomalým startem do závodu, okamžitě po startu se totiž dostal pod útok stájového kolegy Jensona Buttona a Fernanda Alonsa.

Britský závodník dokončil závod na čtvrté pozici, je ale přesvědčen o tom, že nebýt špatného startu, mohl bojovat o stupně vítězů společně s vozy Red Bull a Fernandem Alonsem. „Stále nevíme, co zapříčinilo tak špatný start do závodu, ale hodně nás to v úvodu rozhodilo a ztratili jsme půdu pod nohama,“ přiznává Lewis Hamilton.

„Během prvních zatáček jsem se soustředil hlavně na to, abych se nedostal do kontaktu s Jensonem, podíval jsem se do zrcátka a viděl jsem, jak se přede mě dostává Fernando, poté se náš výkon stabilizoval, nicméně jsme byli v prvním stintu o něco pomalejší než konkurence,“ dodal.

„Mimo jiné jsme řešili také problém s řazením vozu, takže jsme v průběhu zastávky museli vyměnit volant auta, naštěstí nás to ale výrazně nezpomalilo,“ řekl mistr světa z roku 2008. V samotném závěru závodu bojoval Lewis Hamilton o třetí místo, Mark Webber měl totiž problémy se systémem KERS a byl značně pomalejší.

„Snažil jsem se dohnat Marka v závěru závodu a pokusit se tak vybojovat třetí příčku, nicméně i přes problémy s vozem byl příliš rychlý na to, abych se mohl pokusit o nějaký útok. Musím přiznat, že tento závod jsem si opravdu užil, nepamatuji, kdy jsem naposledy jel takto na hraně, bylo to skvělé,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít