Hamilton: Red Bull potřebuje KERS

Hamilton: Red Bull potřebuje KERS

Britský závodník Lewis Hamilton se domnívá, že pokud chce být Red Bull v letošní sezóně opět dominantní, stejně jako loni, bude potřebovat systém KERS, který používá většina stájí.

Pro závod v australském Melbourne se stáj Red Bull rozhodla nepoužít systém KERS, přesto Sebastian Vettel celému závodnímu víkendu dominoval. Charakteristika australského okruhu sice umožňuje zajet dobrý výsledek i bez tohoto prvku, nicméně Lewis Hamilton se domnívá, že pokud chce rakouská stáj sbírat úspěchy i v dalších závodech, bude muset systému KERS využít.

„Malajský Sepang je specifický okruh a Red Bully zde jistě budou opět rychlé, možná rychlejší než v prvním závodě, ale pokud se nám bude dařit, jistě můžeme být stejně konkurenceschopní,“ řekl Hamilton pro britský Autosport.

„Pokud jste viděli přední přítlačné křídlo vozu Red Bull, zdá se, že jej tahají po zemi. Je velmi blízko povrchu trati, což je velmi překvapující. Do dalších závodů chystáme určitá vylepšení, která by nám mohla v nadcházejících závodech pomoci udržet s Red Bullem tempo, ovšem pokud chce být stáj stejně konkurenceschopná ve všech závodech letošního ročníku, jistě bude muset využít systém KERS,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít