Hamilton nechce vládnout jako Vettel

Hamilton nechce vládnout jako Vettel

I když by Lewisi Hamiltonovi nevadilo posbírat ještě pár vítězství ve Velkých cenách a triumfů v šampionátu jezdců, nerad by prý dominoval královně motorismu stejně jako Sebastian Vettel.

Ani výjezd safety caru ve Velké ceně Singapuru nezabránil Sebastianu Vettelovi v dominantním vítězství, cílovou čáru překročil třiatřicet sekund před druhým Fernadem Alonsem, to se žádnému jezdci dlouho nepovedlo.

Před koncem letošní sezóny, do kterého zbývá odjet ještě šest Velkých cen, má Sebastian Vettel náskok na čele Mistrovství světa již 60 bodů před druhým Alonsem.

A ačkoli Lewis Hamilton německého závodníka obdivuje, tvrdí, že by Formuli 1 nechtěl takto dominovat, protože v současné době už je o mistrovském titulu pro rok 2013 téměř rozhodnuto.

„Po závodě v Singapuru jsem si představoval, jak moc by mě uspokojilo, kdybych vítězil v jednotlivých závodech tak snadno jako Sebastian,“ rozpovídal se o průběhu letošní sezóny Lewis Hamilton.

„Asi každý závodník by chtěl mít takový vůz a pravidelně vyhrávat, já bych to ale tak nechtěl. Nechtěl bych být několik závodů před koncem sezóny bez motivace, protože bych měl své vítězství v šampionátu již jisté, chtěl bych bojovat a vyhrávat tituly až v posledních závodech,“ řekl Brit.

„Situace je ale taková, že Sebastian je nyní zcela dominantní a rozhodně není spravedlivé, aby jej fanoušci pod pódiem vypískali, on si zaslouží za své výkony všechnu čest a slávu, vždyť je na cestě za svým čtvrtým mistrovským titulem v řadě,“ rekapituloval pilot stáje Mercedes.

Sdílejte na:
Zavřít