Hamilton nebyl spokojený, Bottas věří v příležitosti

Hamilton nebyl spokojený, Bottas věří v příležitosti

Mercedes si v sezoně 2020 jede vlastní soutěž. Jinak tomu nebylo ani v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie. Oba monoposty týmu Mercedes uvidíme v první řadě. Hamilton měl však během druhé části kvalifikace hodně na mále.

Nový rekord okruhu zajel dnes v třetí části kvalifikace Lewis Hamilton a znovu potvrdil svoji obrovskou dominanci. Statně mu sekundoval i jeho týmový kolega Valtteri Bottas, který Brita doplní na startu v první řadě.

Hamilton ale přiznal, že se nejednalo a jeho nejlepší kvalifikaci, a to především z důvodu chyby v druhé části, kdy roztočil svůj monopost Mercedes. „Ve skutečnosti to pro mě opravdu nebyla pěkná kvalifikace,“ řekl Hamilton. „Udělal jsem několik změn a bylo to horší. Hodně, opravdu hodně jsem bojoval s rovnováhou auta. V druhé části kvalifikace jsem se dokonce roztočil, což bylo moje pochybení po dlouhé době. Kvalifikace je o budování důvěry v sebe sama a já po své chybě měl velké pochybnosti.

Ale pak se vše v dobré obrátilo. Dokázal jsem se z toho dostat. Před posledním pokusem jsem se několikrát nadechnul a šel jsem na to. Musím uznat, že Valtteri na mě opravdu hodně tlačil a je neuvěřitelně rychlý.“

Valtteri Bottas byl lehce zklamaný, protože věděl, že dnes to mohl být on, kdo mohl získat pole position. Věří však, že i z druhého místa může zítřejší závod vyhrát. „Věřím, že zítra dostanu nějaké příležitosti. Lewisovi se vloni podařilo vyhrát z druhého místa, takže vše je otevřené. Musím ale zmínit, že Lewis měl poslední kolo naprosto dokonalé nebo alespoň se to dokonalosti blížilo.“Zde se nachází textový blok, který můžete libovolně upravovat.

Zdroje článku:

Formula1.com
Sdílejte na:
Zavřít