Hamilton: Mým největším konkurentem bude letos Alonso

Hamilton: Mým největším konkurentem bude letos Alonso

Kdo by čekal, že za hlavního konkurenta v letošní sezóně si Lewis Hamilton vybere bývalého stájového kolegu Jensona Buttona, ten by se mýlil. Největší výzvou totiž pro britského závodníka a mistra světa z roku 2008 bude porazit pilota stáje Ferrari Fernanda Alonsa.

Lewis Hamilton bude v nadcházejícím ročníku Formule 1 jednoznačně jedním z nejsledovanějších jezdců celého startovního roštu. Jeho přesun k Mercedesu vyvolal vlnu otázek a očekávání, jak se bude britskému závodníkovi v novém prostředí dařit. Média i fanoušci budou samozřejmě nejvíce sledovat konfrontaci s bývalým kolegou Jensonem Buttonem a jeho novým parťákem Sergiem Pérezem, tedy s dvojicí jezdců McLarenu, kde Brit Hamilton závodil od roku 2007.

„Boj s Jensonem v letošní sezóně pro mě nebude znamenat největší výzvu,“ řekl Hamilton britským deníkům. „Mnohem více vzrušující pro mě budou souboje s Fernandem (Alonsem). Je to závodník, na kterého se chci soustředit nejvíce. Mohu také chtít porazit třeba Sebastiana (Vettela), ale Alonso je nejrychlejší jezdec ve startovním poli, také patří k těm nejzkušenějším.“

Není žádným tajemstvím, že působení Mercedesu ve Formuli 1 bylo za poslední tři roky jedno velké zklamání. Stáji se i se zkušenou jezdeckou dvojicí nepodařilo udělat díru do světa, dočkala se jen jediného vítězství loni v Číně. Výsledky předsezónních testů ale možná pro německý tým naznačují lepší zítřky, příchod Lewise Hamiltona, který nahradil sedminásobného šampióna Micahela Schumachera bude navíc pro stáj velkým impulsem.

„Pokud jde o můj přestup k Mercedesu, jsem si tímto rozhodnutím stoprocentně jistý a rozhodně ničeho nelituji. Těším se na nadcházející sezónu a věřím, že se dočkáme úspěchů. Všichni chceme být v tomto sportu nejlepší, i mě se to ve druhé sezóně podařilo, nyní je na vrcholu Sebastian. Rozdíl je v tom, že když se hovoří o nejlepších jezdcích historie, automaticky se lidem vybaví Michael Schumacher, kterého označují za boha Formule 1. To je přesně ta společnost, kam chci za nějaký čas také patřit,“ dodal sebevědomí Brit.

Sdílejte na:
Zavřít