Hamilton je s prvním závodem pro Mercedes nadmíru spokojený

Hamilton je s prvním závodem pro Mercedes nadmíru spokojený

Brit Lewis Hamilton popsal své páté místo v úvodní Velké ceně letošní sezóny jako skvělý start do nového ročníku. Zároveň ale bývalý pilot McLarenu přiznal, že je zmatený ztrátou několika pozic v průběhu závodu, protože v jeho první polovině měl zaděláno na stupně vítězů.

Po působivém výkonu ve třetí části kvalifikace, kde se britský pilot Lewis Hamilton kvalifikoval na třetí pozici, měl na podobný výsledek zaděláno i v závodě. Hned po startu se před něj propracovala obě Ferrari, i tak měl ale bývalý pilot McLarenu po první polovině závodu zaděláno na stupně vítězů. Nakonec skončil pátý.

„Myslím si, že první závod proběhl opravdu skvěle. Páté místo je dobrým výsledkem a rozhodně je to motivace pro práci v příštích závodech,“ řekl mistr světa z roku 2008.

I přes svou spokojenost ale Hamilton přiznal, že byl trochu zmatený svým propadem v druhé polovině závodu. „Budeme se muset k dnešnímu závodu ještě vrátit a podívat se, proč jsme v závěru začali ztrácet tempo s konkurencí. Celý tým odvedl skvělou práci a vůz se v průběhu závodu choval dobře, proto mi je ztráta na zbytek startovního pole záhadou.“

„Závod v Malajsii bude kvůli tamním teplotám ještě těžší,“ avizuje Hamilton. „Bude tam ještě o něco těžší práce s pneumatikami a my musíme zjistit, proč jsme v závěru závodu zde v Albert Parku začali ztrácet půdu pod nohama. Na druhou stranu jsem dnes byl schopen zajet nejdelší stint, takže po prvním závodě panují jednoznačně pozitivní dojmy,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít