Hamilton dostane penalizaci, mění převodovku

Hamilton dostane penalizaci, mění převodovku

Lewise Hamiltona čeká další těžký závodní víkend. Po pátečních trénincích bylo totiž oznámeno, že Brit dostane novou převodovku, čeká jej tedy pětimístná penalizace na startu nedělního závodu.

FIA dnes v noci oznámila, že Lewis Hamilton nastoupí do třetího volného tréninku s novou převodovkou. Jelikož jeho původní převodovka nevydržela předepsaných šest závodních víkendů, dostane Brit pětimístnou penalizaci na startovním roštu.

Není ovšem jediným jezdcem na roštu, který převodovku mění. Jeho týmový kolega Valtteri Bottas také dostane novou, penalizace se mu ovšem vyhne, jelikož trest dostal již po havárii ve třetí části kvalifikace v Austrálii, tudíž má možnost během tohoto víkendu beztrestně převodovku vyměnit.

Hamilton přijel do Bahrajnu s ambicemi snížit nebo vymazat náskok, který si Sebastian Vettel vybudoval vítězstvím v úvodním závodě v Melbourne. I přesto se zdá, že po pátečních trénincích se italské stáji na okruhu Sakhir daří a minimálně ve druhém tréninku skončily oba červené monoposty před stříbrnými šípy.

Sebastian Vettel a celé Ferrari tak dostává příležitost náskok v obou šampionátech v neděli navýšit.

Technický ředitel Mercedesu James Allison uznal, že tým není spokojený se svou výkonností tak, jak byl spokojený během úvodního podniku letošní sezóny.

„Přestože jsme neměli žádné výraznější technické problémy a plánovaný program jsme splnili dle všech očekávání, nejsme s naší výkonností spokojení,“ oznámil Allison.

„Přes noc a také během zítřejšího třetího tréninku musíme přijít na řešení, které nám umožní bojovat o přední příčky nejen během zítřejší kvalifikace, ale také během nedělního závodu. Základ je dobrý, jen jsme zatím nenalezli rychlost, kterou jsme měli v Melbourne. Musíme se na to podívat a pokusit se náš vůz zrychlit.“

Sdílejte na:
Zavřít