Häkkinen: Verstappenova dominance není samozřejmostí

Häkkinen: Verstappenova dominance není samozřejmostí

Max Verstappen zcela dominoval v loňské sezóně a většina fanoušků se obává, že tomu bude tak i v té následující. Bývalý závodník a dvojnásobný šampion si ovšem myslí něco jiného.

Nejen Max Verstappen, ale i celý Red Bull dominoval v loňské sezóně, a proto jsou jasnými kandidáty na mistry světa i v příštím roce. Dvojnásobný mistr světa, Mika Häkkinen, však varuje před ukvapeným pasováním Red Bullu a Maxe Verstappena na nevyhnutelné šampiony, i přesto, že Nizozemec získal svůj třetí titul ještě šest závodů před koncem sezóny.

V nedávném rozhovoru pro deník BILD Häkkinen čerpal z historie tohoto sportu a zdůraznil nepředvídatelnost a zpochybnil předpoklady učiněné ještě před sezónou.

Na otázku, co mu dává naději na méně jednostrannou sezónu 2024, Häkkinen vyzval fanoušky, aby neodepisovali sezónu ještě před jejím začátkem.

„Historie formule 1,“ odpověděl Häkkinen. „Kolikrát se stalo, že týmy a jezdci byli považováni za jisté mistry světa ještě před dokončením prvního kola testování a pak se jimi nestali? Až příliš často.“

„Nechápejte mě špatně: i já jsem toho názoru, že Red Bull a zejména Max Verstappen budou měřítkem všeho, ale neměli byste mít chuť předávat jim trofeje ještě předtím, než ujedou byť jen metr.“

Sdílejte na:
Zavřít