Haas potvrdil jezdeckou sestavu pro sezónu 2024

Haas potvrdil jezdeckou sestavu pro sezónu 2024

Americká stáj Haas oznámila svou jezdeckou sestavu pro následující sezónu. Dvojice pilotů zůstává stejná – Kevin Magnussen i Nico Hülkenberg prodloužili svou smlouvu a na startovním roštu je v barvách Haasu uvidíme i v roce 2024.

Krátce po konci letní přestávky oznámil Haas svou jezdeckou sestavu pro rok 2024, která bude mít stejné složení. Šéf týmu, Guenther Steiner, je spokojen se svými piloty.

„Myslím, že lze s jistotou říci, že jsme měli v této sezóně ve formuli 1 extrémně solidní jezdecký pár a nakonec nebyl důvod se snažit to měnit,“ uvedl Guenther Steiner v prohlášení.

„Kevin je pro nás zjevně velmi dobře známá veličina a jsem rád, že se vrátí, co bude jeho sedmou sezónou, v barvách Haasu. Se 113 starty jen za náš tým víme, kde jsou jeho silné stránky a jeho znalosti, a zkušenosti z naší organizace se s tím také velmi dobře shodují.“

Kevin Magnussen se vrátil zpět do formule 1 v roce 2022, po tom, co měl od F1 rok volna. Dán je součástí královny motorsportu už od roku 2014.

„Samozřejmě jsem velmi šťastný, že se můj vztah s týmem MoneyGram Haas F1 opět prodloužil,“ uvedl Magnussen.

„Můj návrat v roce 2022 byl neočekávaný, ale byl plný mnoha vrcholů, a přestože se letošní sezóna nevyvíjela úplně tak, jak jsme doufali, stále jsme dokázali získat body a ukázali potenciál v balíčku, který máme.“

I Nico Hülkenberg se do formule 1 vrátil po pauze a v letošní sezóně je držitelem nejlepšího výsledku pro tým Haas, čímž je sedmé místo z Austrálie. Němec věří, že je dobré mít vyřešenou budoucnost pro příští rok dopředu.

„Je hezké mít věci vyřešené brzy pro příští sezónu, abychom se mohli soustředit jen na závodění a zlepšování výkonu,“ poznamenal Nico Hülkenberg.

„Baví mě být součástí týmu a sdílet vášeň Genea [Haase – pozn. redaktora] a Guenthera. Soutěžíme ve velmi těsném středu pole a těším se na to, že navážeme na to, co jsme dosud společně dokázali, a posuneme to vpřed do roku 2024.“

Sdílejte na:
Zavřít