Haas odhalil monopost na sezónu 2024

Haas odhalil monopost na sezónu 2024

Zbývá méně než měsíc do zahájení sezóny 2024 a týmy formule 1 dnes odstartovaly odhalování monopostů na letošní rok. Jako první svůj monopost odhalil americký tým Haas.

Americká stáj se v posledních týdnech v médiích objevovala hlavně kvůli odchodu šéfa týmu Günthera Steinera, kterého nově nahradí Ajao Komacu. Letos jde o první tým, který představil svůj monopost na nadcházející měsíce. Vůz nese označení VF-24.

I letos za tým bude závodit Kevin Magnussen a Nico Hülkenberg, kterým ale na konci roku vyprší stávající smlouvy. Rezervní pilotem zůstává Pietro Fittipaldi, ale nově k němu přibyl Oliver Bearman závodící ve formuli 2 za tým Prema. Místo rezervního pilota má i u stáje Ferrari.

Vůz si svůj debut odbude 11. února na okruhu Silverstone, kde bude řídit německý pilot Nico Hülkenberg. „Těším se na to, až uvidím vůz VF-24 v provozu a na závodech, což si myslím stejně jako naši partneři a celý tým. V Nicu Hülkenbergovi a Kevinu Magnussenovi máme za volantem skvělou dvojici pilotů, jejichž zkušenosti se opět ukáží jako neocenitelné při vývoji našeho programu v průběhu roku. Mimosezónní období jsme využili k zavedení procesů, abychom byli lepší a v konečném důsledku zlepšili naši celkovou výkonnost. Brzy uvidíme, jak se nám to daří,“ prozradil majitel týmu Gene Haas.

 

„Vzhledem k tomu, že vstupujeme do druhého roku našeho partnerství s týmem, jsme nesmírně hrdí na to, že naše jméno a logo jsou tak nedílnou součástí krásně navrženého monopostu VF-24,“ řekl Alex Holmes, výkonný ředitel společnosti MoneyGram. „V loňském roce naše partnerství pomohlo společnosti MoneyGram zajistit průřez brandingem, urychlit povědomí o značce a zvýšit angažovanost zákazníků, takže se těšíme, co nás čeká v letošní sezóně. Do prvního závodu v kalendáři na rok 2024 zbývá už jen zhruba měsíc a my se nemůžeme dočkat, až budeme moci fandit týmu MoneyGram Haas F1!“

Sdílejte na:
Zavřít