Haas dá v testech příležitost i Fittipaldimu

Haas dá v testech příležitost i Fittipaldimu

Ve voze stáje Haas se během prvních předsezonních testů v Barceloně objeví také vývojový jezdec týmu Pietro Fittipaldi. Brazilec nastoupí ve středu a ve čtvrtek.

V barvách týmu Haas uvidíme příští týden během úvodních předsezonních testů v Barceloně nejen závodní jezdce týmu Romaina Grosjeana s Kevinem Magnussenem, ale také nového vývojového jezdce americké stáje Pietra Fittipaldiho. Vnuk legendárního Emersona dostane příležitost usednout do kokpitu ve středu a také během závěrečného dne úvodní série testů ve čtvrtek. Zatímco v prvním případě se bude bývalý pilot IndyCar o svůj čas v kokpitu dělit s Romainem Grosjeanem a na trati se objeví odpoledne, ve čtvrtek absolvuje polední program a poté předá vůz Kevinu Magnussenovi.

„Na test se opravdu těším. Na konci loňského roku jsem testoval vůz ze sezony 2018 (stalo se tak během pozávodního testu v Abú Dhabí), nyní si v předsezonních testech vyzkouším vůz pro rok 2019. Během testu se budu soustředit hlavně na to, abych před prvním závodem sezony pomohl týmu při vývoji vozu, jak jen budu moci. Jsem si jistý, že během testu bude hodně věcí, které bude tým chtít absolvovat. Chceme vidět, jak moc je nový vůz spolehlivý. Jsem si jistý, že budeme cílit na spoustu mil. Pro mě jako pro jezdce bude cílem jet tak rychle, jak jen to bude možné, ale také dát týmu na konci dne opravdu dobrou zpětnou vazbu. Ta je pro vývoj vozu před prvním závodem klíčová,“ těší se na příležitost Fittipaldi.

Podle šéfa stáje Günthera Steinera bude Brazilcova účast v testech důležitá pro ověření, zda-li stáj odvádí dobrou práci na simulátoru.

„To, že bude Pietro ve voze, bude důležité pro naši práci na simulátoru, kterou se vždy snažíme zlepšit. Potřebujeme ho mít ve voze, abychom si ověřili, zda náš simulátorový program funguje dobře nebo ne. Je to nezbytné pro posun našeho programu dopředu,“ uvedl Steiner.

Během druhého týdne testů, který bude v Katalánsku na programu od úterý 26. února do pátku 1. března, již by za Haas mělo nastoupit pouze duo závodních pilotů.

Sdílejte na:
Zavřít