Grosjean: Zpropadené auto, rozhodně neskončí v muzeu

Grosjean: Zpropadené auto, rozhodně neskončí v muzeu

Romain Grosjean se po kvalifikaci rozvášnil, když prozradil, že je za konec letošní sezóny rád. Podle něj letošní monopost Haasu rozhodně neskončí v muzeu.

Americký Haas má za sebou velmi komplikovanou sezónu. Před posledním závodem v Abú Zabí figuruje na devátém místě v poháru konstruktérů s pouhými 28 body. Vloni Haas skončil v nejlepší pětce a na kontě měl 90 bodů.

Na otázku, zda je Grosjean rád, že se sezóna blíží ke svému konci, odpověděl Francouz: „Docela ano, abych byl upřímný. Snažil jsem se být celý rok pozitivní. Řekněme, že se těšíme, až se toho auta zbavíme – a rozhodně neskončí v muzeu!“

Grosjeanovi se v pátek dařilo, první trénink zakončil na šestém místě, ten druhý na sedmém. Vše se zkomplikovalo po nehodě s Valtterim Bottasem během druhých pátečních jízd.

„Včera jsem byl s autem hodně spokojený. Museli jsme hodně věcí vyměnit, když došlo k nehodě s Bottasem. Přes noc jsme to dali dohromady a v třetím tréninku jsme skončili na 11. místě. Říkali jsme si, že máme na víc a hle, přijde kvalifikace, a to zpropadené auto se nedá řídit!“

„Není to ničí vina. Inženýři dělali vše stejně, já řídil také stejně. Už v první zatáčce jsem ztratil tři desetiny sekundy. Ať už je ta sezóna za námi,“ zakončil Grosjean.

Haas získal za posledních devět závodů pouhé 2 body. Příští rok by se tým rád vrátil zpět na vrchol středopolových týmů.

Sdílejte na:
Zavřít