Grosjean v Rakousku nastoupí s novým zavěšením

Grosjean v Rakousku nastoupí s novým zavěšením

Pilot stáje Haas Romain Grosjean nasadí během víkendové Velké ceny Rakouska nové zadní zavěšení a napodobí tak svého týmového kolegu Kevina Magnussena.

Na voze Kevina Magnussena se v Le Castellet objevilo nové zadní zavěšení. V případě druhého pilota stáje Haas Romaina Grosjeana ale bylo nasazení této inovace, které vyžaduje výměnu převodovky, v plánu až po skončení letní přestávky.

Francouzovo odstoupení z domácí velké ceny na okruhu Paula Ricarda ale situaci změnilo, neboť Grosjean nyní může sáhnout po nové převodovce beztrestně a novinku tak nasadí již tento víkend během Velké ceny Rakouska.

Americký tým tak na Red Bull Ringu nastoupí se dvěma technicky identickými vozy, což stáji umožní soustředit se na změny v aerodynamice a nastavení.

„Provedli jsme hodně analýz. Je skvělé, že se to stalo. Jsou věci, které nejsou takové, jaké jsme doufali. Pak jsou ale také věci, které jsou lepší, než jsme mysleli. Jenom se potřebujeme přesvědčit o slabinách, které máme a zhodnotit je,“ říká Grosjean.

Děje se toho hodně, máme zde v plánu hodně testování a mnoho odlišných nastavení. Samozřejmě víme, že jsme se trápili s pneumatikami. V jednu chvíli bylo snadné říct, že jsou to pneumatiky. My ale potřebujeme přimět vůz, aby pneumatiky fungovaly. A o to se tady budeme snažit.

Vozy budou nakonec dost podobné. Budeme zkoušet různé věci, ve volných trénincích pravděpodobně zkusíme jednu možnost na jednom voze a další variantu na dalším voze. Když nemáte žádné testování, je to jediná šance, kterou máte. Zde je alespoň teplo. Tudíž se zdá, že to tu bude po celý víkend konzistentní. Doufejme, že najdeme pár odpovědí.“

Po úvodních osmi závodech sezony patří Romainu Grosjeanovi v šampionátu až 17. příčka se ziskem pouhých dvou bodů. Loni však držitel deseti pódiových umístění přijížděl do Štýrska dokonce s nulou. Právě zde však započal jeho vzestup, když proťal cílovou pásku jako 4. a vybojoval tak prvních 12 z celkových 37 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít