Grosjean promluvil o závodění i svém osobním životě

Grosjean promluvil o závodění i svém osobním životě

Ne často se stává, aby někdo dostal druhou šanci a ještě méně obvyklé je to ve Formuli 1. Jedním z těch šťastných je ale Romain Grosjean. Původně začínal v Renaultu, nyní je pilotem stáje Lotus.

Dvě sezóny zpátky pro něj začala Formule 1 ve stáji Renault, pak o něj nebyl zájem, ale tento rok se ozval Lotus s tím, aby se Grosjean přidal k jejich týmu. Grosjean je spokojený, že dostal druhou šanci a o Formuli a svém životě promluvil pro oficiální server závodů.

„Celý život se něco nového učíme. Nedávno měl jeden z mých blízkých kamarádů velkou nehodu při testu v Le Mans. Zlomil si záda a podle prvních předpovědí mu bylo řečeno, že už se nikdy nepostaví na nohy. Po měsíci a půl však opětně začal chodit. Jeho přístup na život se však kompletně změnil a já jsem přesvědčen, že bychom se všichni měli nad sebou zamyslet.“

Grosjean se také zamyslel nad tím, jak by asi vypadal jeho život, kdyby skončila jeho kariéra u Formule 1. „Není žádným tajemstvím, že miluji gastronomii. Pokud bych tedy skončil se závoděním, asi bych se usídlil v nějaké restauraci nebo si otevřel vlastní. Znám mnoho kuchařů, kteří získali Michellinské ocenění a naštěstí pro mě, většina z nich jsou fanoušci Formule, jsem si proto jistý, že bych měl šanci svůj talent rozvíjet dále,“ popsal Grosjean, jak by asi vypadal jeho život bez závodů.

Nyní má Grosjean, tak jako další piloti Formule 1, letní pauzu. Na začátku září na ně čeká druhá část sezóny. Na to, jak se bude závodníkovi Lotusu dařit, můžou fanoušci uzavírat sázení.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít