Grosjean: Neměl jsem halo rád, dnes mi zachránilo život

Grosjean: Neměl jsem halo rád, dnes mi zachránilo život

Romain Grosjean se dnes „podruhé narodil“, z hrůzostrašné nehody vyvázl jen s mírnými popáleninami. Momentálně se nachází v bahrajnské vojenské nemocnici, kde zůstane i přes noc na pozorování.

Pilot Haasu Romain Grosjean dnes zažil hrůzostrašnou nehodu – v úvodním kole VC Bahrajnu jej Daniil Kvjat „torpédoval“ do bariéry, načež se vůz zlomil vejpůl a začal hořet. Monokok s Grosjeanovým tělem prorazil bariéru, výsledné přetížení dosahovalo více než 50 G.

Romain Grosjean zůstal 18 sekund zaklíněný v hořícím kokpitu. Nakonec se dostal ven – ve chvíli, kdy vylezl z plamenů, mu nabídl pomocnou ruku lékař FIA Ian Roberts.

Francouz byl okamžitě dopraven do bahrajnské vojenské nemocnice, kde mu ošetřili popálené ruce. Kotníky si Grosjean neporanil. Po několika vyšetřeních lékaři vyvrátili spekulace o zlomených žebrech.

Poraněný jezdec zveřejnil na svém Instagramu video z nemocnice. Poděkoval všem, kteří mu pomohli uniknout těžkému zranění.

„Ahoj všichni, jen jsem vám chtěl říct, že jsem OK – no, docela OK,“ usmíval se Grosjean, kterému lékaři obvázali obě ruce.

„Děkuji za všechny vaše zprávy. Před několika lety jsem nebyl zastáncem systému halo, ale teď si myslím, že to je nejlepší věc, kterou formule 1 zavedla. Bez ochranné svatozáře bych tu s vámi takhle nemluvil.“

„Děkuji všem záchranářům z okruhu i z nemocnice. Doufám, že vám budu moci brzy odpovědět na zprávy a říct vám, jak se mi daří.“

Romain Grosjean zůstane přes noc v nemocnici na pozorování. V tuhle chvíli se neví, zda se francouzský závodník zúčastní VC Sachíru, která se jede už příští týden. Šéf Haasu Günther Steiner si je ale jistý tím, že se Grosjean o svou účast v závodě pokusí.

„Jak ho znám, bude se chtít vrátit,“ věří Steiner. „Uvidíme zítra, až mu sundají obvazy. Vůbec netuší, jak jeho ruce vypadají. V tuhle chvíli je tou jedinou pozitivní zprávou fakt, že se nestalo nic vážného. Samozřejmě to bylo ošklivé, ale je v bezpečí, je zdravý.“

„Další informace budeme mít k dispozici až zítra po konverzaci s doktory.“

Sdílejte na:
Zavřít