Grosjean: Kvůli nehodě je všechna páteční práce „v koši“

Grosjean: Kvůli nehodě je všechna páteční práce „v koši“

Romain Grosjean řekl, že všechna práce, kterou dnes odvedl, je „v koši,“ jelikož kvůli kolizi s Valtterim Bottasem musel změnit specifikaci.

Jezdec Haasu Grosjean skončil na konci dne nejlépe z konce světa, obsadil sedmou pozici. Nicméně měl v FP2 nehodu s Valtterim Bottasem, který byl pokárán.

Grosjean, který předpokládal, že bude během víkendu používat podlahu použitou v zimních testech, začal pátek s „s balíčkem pro patnáctý závod“ a nakonec s ním pokračoval celý den.

Nicméně kvůli nehodě nebude moct tuto specifikaci použít během soboty a neděle.

„Je to dlouhý příběh,“ řekl Grosjean. „V plánu bylo vyzkoušet během FP1 vyzkoušet poslední konfiguraci, kterou Kevin zkoušel v USA a se kterou nebyl spokojen.

Chlapi trochu upravili difuzor a vše jsem umístili na můj vůz, abychom získali data a v plánu bylo se vrátit po tréninku k ‚hybridní specifikaci pro první závod‘ vozu.“

„Ale v FP1 jsem se ve voze cítil dobře, takže jsem řekl chlapům, že bychom mohli s tímto balíčkem zkusit závodit, chtěli jsme pracovat na nastavení, protože tady byly některé dobré charakteristiky, které se mi líbí – konec brzdění, vůz lépe zatáčel, takže to bylo lepší pro můj jezdecký styl.

Takže jsme tuto specifikaci použili i odpoledne a opět jsme byli konkurenceschopní, šestí dopoledne, sedmí odpoledne, což jsem na této trati absolutně nečekali.

Poté jsem měl incident s Valtterim a dorazily špatné zprávy, že máme jen jednu sadu dílů na tento vůz.

Takže nyní musím přejít na vůz, se kterým jezdil Kevin. Takže si vezmu to, co udělali. Ale samozřejmě je celý pátek v koši. “

Sdílejte na:
Zavřít