Grosjean: Je na čase ukázat svůj potenciál

Grosjean: Je na čase ukázat svůj potenciál

Francouzský závodník věří, že nastává ta část kariéry, ve které by měl naplno ukázat svůj jezdecký potenciál a stát se konkurenceschopným závodníkem pro ty nejlepší jezdce ze zbytku startovního pole.

Po bouřlivé sezóně v roce 2012, kde Romain Grosjean čelil kritice za kolize a penalizace, na sobě hodně zapracoval. Francouzský jezdec přiznal, že v průběhu zimní přestávky se snažil především zlepšit svou psychiku a zaměřil se také na vlastní soustředěnost.

Do letošního ročníku nevstoupil zcela šťastně. Zatímco jeho stájový kolega Kimi Räikkönen se při úvodním podniku v australském Melbourne radoval z vítězství, Francouz se musel spokojit až s desátou pozicí, přičemž si postěžoval na svůj vůz.

V Sepangu už se Grosjeanovi vedlo o poznání lépe, finského stájového kolegu porazil a skončil šestý. I tak ale věří, že v tomto závodě nepředvedl své absolutní maximum.

„Je to trochu frustrující, protože jsem stále nedostal příležitost naplno ukázat svůj potenciál,“ řekl Grosjean pro britský Autosport. „První dva závody byly opravdu náročné, nezlobil bych se, kdyby nyní následoval závodní víkend, při kterém budu moci týmu i veřejnosti ukázat, co mohu nabídnout.“

„Máme velký potenciál, jen je potřeba jej odemknout, snad nalezneme klíč v Číně,“ dodal Francouz.

Svou důvěru ve francouzského závodníka vyjádřil i šéf týmu Eric Boullier. „Všichni srovnávají Kimiho a Romaina, ale nikdo nebere v úvahu, že Kimi má mnohem více zkušeností a do detailu ví, jaké auto pro jednotlivé závody potřebuje. Romain je v tomto ohledu zatím stále nováčkem, ačkoli v průběhu prvních dvou závodních víkendů ukázal, že se na něj celý tým může spolehnout.“

Sdílejte na:
Zavřít