Glock: Virgin je rychlejší

Glock: Virgin je rychlejší

Německý závodník ve službách stáje Virgin po dnešní kvalifikaci přiznal, že i přes nízkou spolehlivost vozů jeho týmu je oproti Lotusu v boji o nejlepší stáj letošní sezóny rychlejší.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Obě stáje se v dnešní deštivé kvalifikaci mohly radovat z prvního postupu do druhé části kvalifikace v krátké historii obou týmů. Lotus ve druhé části reprezentoval finský závodník Heikki Kovalainen, naopak Virgin se mohl radovat z druhé části zásluhou bývalého pilota Toyoty, Tima Glocka. A právě ten také po dnešních jízdách přiznal, že vozy Virginu jsou o dost rychlejší než je tomu v případě tmavozelených monopostů stáje Lotus.

Celý závodní víkend pro nás byl velmi pozitivní,“ přiznal po závodě německý závodník Virginu. Měli jsme jen minimum technických problémů, takže jsme se mohli plně soustředit na naše výkony a sbírání dat. Ve druhé části kvalifikace jsem byl trochu zklamaný. Problémy jsme měl především s pneumatikami a když přišlo na závěrečnou část druhé části kvalifikace, nestihl jsem již zajet lepší čas,“ přiznal dále Timo Glock.

Heikki dvě měřená kola před koncem přešel na nové gumy a to rozhodlo, že bude do zítřejšího závodu startovat z mnohem lepší pozice. Jinak si ale myslím, že nebýt tohoto zaváhání, mohli jsme v souboji o nejlepší nováčkovskou stáj letošního ročníku Formule 1 být zase o něco vpředu,“ dodal Glock, který si také myslí, že vzestup jeho stáje bude pokračovat počátkem evropské části letošní sezóny, která startuje již příští měsíc.

Sdílejte na:
Zavřít