Glock: Největší nadějí je pro Rosberga pomoc Williamsu

Glock: Největší nadějí je pro Rosberga pomoc Williamsu

Nico Rosberg nemá před posledním závodem sezóny boj o titul ve svých rukou. To si uvědomuje také jeho krajan Timo Glock, který však naděje na pátý titul pro Německo v řadě zatím neodepisuje. Do hry totiž vstupuje kontroverzní pravidlo dvojitých bodů.

Za normálních okolností by Hamilton vyjel do posledního závodu sezóny 2014 s tím, že pokud dokončí nejhůře na pátém místě bude mít titul v kapse. Nyní by mu však nemusel stačit ani třetí místo. Berniemu Ecclestonovi se tak plní jeho přání, aby se o titulu rozhodovalo až v posledním závodě sezóny. Kritici naopak mluví o možném znehodnocení celoroční práce kvůli jednomu technickému selhání.

„Největší nadějí pro Nica je Williams. Mají skvělé jezdce a kvalitní auto. Pokud jim vše vyjde, může být jeden z nich rychlejší než Hamilton a pak už bude Nicova práce, aby toho využil,“  říká Timo Glock, který sehrál významnou roli při prvním zisku titulu Lewise Hamiltona v roce 2008, kdy se nechal předjet až v poslední zatáčce a umožnil tak Britovi získat rozhodující bod díky, kterému předstihl již slavícího Brazilce Felippeho Massu. Právě ten by se nyní mohl pomstít. Pokud by Hamiltona porazil a zároveň by Rosberg zvítězil, o titul by Brit přišel.

„Upřímně ještě větší šancí je pro Rosberga technické selhání u Hamiltona, ale nikdo nechce vidět takové zakončení šampionátu. Věřím, že Williams může být v Abú Zabí opět velmi silný, takže Rosberg má naději, že se buďto Bottasovi, nebo Massovi bude dařit,“ tvrdí Glock.

„Rosberg má pořád šanci. Myslím, že Vettel byl v roce 2010 v ještě mnohem těžší pozici a nakonec se s tím dokázal srovnat a získal titul. Myslím, že vyhrát by si letos zasloužili oba. Na konci sezóny byl jednoznačně lepší Hamilton, ale na začátku to zase bylo přesně naopak,“ připomíná Timo Glock průběh sezóny.

„Shledávám zvláštní schéma, které dává tak obrovský význam poslednímu závodu, poměrně divným. Na druhou stranu připomínám, že pokud by Hamiltona zastavila nějaká technická lapálie, tak by nakonec pravděpodobně ztratil titul i při normálním bodováním,“ uzavírá bývalý pilot F1, který se do historie nejvíce zapsal právě tím, že „rozhodl“ bitvu o titul v roce 2008. V Brazílii ho za to dodnes nenávidí. Najde se podobný záporný hrdina i letos?

Sdílejte na:
Zavřít