Giedo van der Garde a jeho předsezóní dojmy

Giedo van der Garde a jeho předsezóní dojmy

Holandský pilot Giedo van der Garde vypráví o tom, co prožívá před začátkem sezóny a o svých letošních cílech.

„Poté co jsem byl potvrzen jako jezdec Caterhamu,se mi změnil život. Byl to skvělý pocit, ale i hned jsem musel začít pracovat pro tým, neboť jsem byl potvrzen těsně před testy v Jerezu.

 

Jsem šťastný, že se mi splnil velký sen. Když jsem byl malý, řekl jsem tátovi, že to dotáhnu do Formule 1. Od té doby jsem neustále pracoval a věřil, že se to splní. A nyní se to stalo!

 

V momentě, když jsem se dozvěděl o svém angažmá, jsem si dal s přítelkyní šampaňské a začal se radovat. Poté mi začaly chodit gratulace od přátel a od mého trenéra Carlose, se kterým jsem přes zimu usilovně pracoval.

 

Momentálně se připravuji na velký tlak, který na mě bude oproti GP2 vyvíjen. Ten tlak cítím již nyní, ale myslím, že si ho dělám sám. Můj trenér a tým se mě na něj snaží dobře připravit. Dále se soustředím na práci pro Caterham. Od svého angažování ve Formuli 1 trávím všechen čas pouze s týmem. Ať už v předsezónních testech nebo v továrně v Leafieldu.

 

Svého týmového kolegu znám velmi dobře, neboť jsme s Charlesem v roce 2011 působili jako kolegové u týmu Addax v GP2. Těším se na práci s ním, protože jsme dobří přátelé. Věřím, že se od něj hodně naučím.

 

Nejvíce se letos těším do Melbourne na svůj první závod a také do Spa. Velká cena Belgie je kousek od mého domova a bude tam hodně fanoušků z Nizozemí. Je to fantastický a rychlý okruh. Můj nejoblíbenější.

 

Cílem Caterhamu v letošním roce jsou první body. Ke splnění tohoto cíle potřebujeme bláznivý nejlépe deštivý závod, ve kterém budeme mít štěstí. V první polovině sezóny se budu snažit co nejvíce naučit, abych v té druhé polovině mohl předvádět co nejlepší výkony.“

Sdílejte na:
Zavřít